Søg efter produkter

Indtast et produktnavn, materiale, kapacitet eller SKU.

PP-målekolber

PP-målekolber

Kapacitetsområde

10–500 mL

Materiale
PP
Højde
90–261 mm
Diameter
32–103 mm

OEM-/ODM-tilpasning

Forespørg om kundetilpasset farve, mærkning, emballage, dimensioner og lukningsmuligheder.

Forespørg om tilgængelighed af prøver
Fabrikspris
Tilbage til kataloget

Tilgængelige produktvarianter og specifikationer

Vælg en produktvariant og kapacitet for at se SKU-billedet i fuld størrelse.

Skruelåg

Propper

PP-målekolber

10 mL · SKU 82466

1 / 14
PP-målekolber — 10 mL — SKU 82466

Specifikationer for skruelåg

Forhåndsvisning af SKU-billede

SKU / KapacitetLågtypeDiameter(mm)Åbning(mm)Højde(mm)
Skruelåg321390
Skruelåg4113114
Skruelåg5013148
Skruelåg6213179
Skruelåg8320230
Skruelåg10320261

Specifikationer for propper

Forhåndsvisning af SKU-billede

Mål for propvarianterne i denne produktserie.

SKU / KapacitetLågtypeDiameter(mm)Åbning(mm)Højde(mm)
Prop3210102
Prop4110119
Prop5012150
Prop6114182
Prop8319240
Prop10319272
Prop12224303

Produktbeskrivelse

Dette polypropylensortiment fra 10 mL til 1 L anvendes til fremstilling af opløsninger og laboratoriefortynding. PP-beholderne kaldes også målekolber, og kapaciteten vælges efter volumenet af den opløsning, der skal fremstilles.

Service og certificering

Formdesign

Gennemgang af steriliseringskrav

Emballagedesign

Support til testning

ISO 13485:2016

IDEAL ISO 13485:2016-certifikat