Søg efter produkter

Indtast et produktnavn, materiale, kapacitet eller SKU.

PP-centrifugeflasker med tætningslåg til høj hastighed

PP-centrifugeflasker med tætningslåg til høj hastighed

Kapacitetsområde

150–1000 mL

Materiale
PP
Højde
112–220 mm
Diameter
56.3–97 mm

OEM-/ODM-tilpasning

Forespørg om kundetilpasset farve, mærkning, emballage, dimensioner og lukningsmuligheder.

Forespørg om tilgængelighed af prøver
Fabrikspris
Tilbage til kataloget

Tilgængelige produktvarianter

Vælg en produktvariant og kapacitet for at se SKU-billedet i fuld størrelse.

Tætningslågssamlinger

Skruelåg

Speciallukninger

PP-centrifugeflasker med tætningslåg til høj hastighed

250 mL · SKU 82327

1 / 23
PP-centrifugeflasker med tætningslåg til høj hastighed — 250 mL — SKU 82327

Specifikationer

Forhåndsvisning af SKU-billede

SKU / KapacitetLukning / variantÅbning(mm)Diameter(mm)Højde(mm)
Blåt dobbeltlåg7097148
Blåt dobbeltlåg7097170
Blåt dobbeltlåg; uden graduering7097183
Blåt dobbeltlåg; gradueret73.497187.7
Hvidt dobbeltlåg7394.8218.5
Sort enkeltlåg7097131
Sort enkeltlåg7097155
Sort enkeltlåg7097167
Sort dobbeltlåg37.569178
Sort dobbeltlåg37.572178
Sort dobbeltlåg37.561.8130
Blåt låg med fire porte73.497169.7
Blåt låg i rotorstil7297195.25
Gråt tætnings-/dobbeltlåg7297220
Gråt tætnings-/dobbeltlåg—60.5141
Gråt tætnings-/dobbeltlåg—68.5172
Gråt låg37.256.3112
Gråt låg37.260122.7
Gråt låg; gradueret37.261.8128.3
Gråt låg; gradueret37.269168
Gråt låg37.269.4170.2
Gråt låg37.273.8170.8
Standardlåg til høj hastighed37.296.8166.7

Produktbeskrivelse

Dette sortiment i polypropylen med kapaciteter fra 150 mL til 1 L anvendes til centrifugering af laboratorievæsker. PP-kroppene holder prøver under separation og betegnes også som centrifugebeholdere.

Service og certificering

Formdesign

Gennemgang af steriliseringskrav

Emballagedesign

Support til testning

ISO 13485:2016

IDEAL ISO 13485:2016-certifikat