Sök produkter

Ange ett produktnamn, material, en volym eller SKU.

PP-mätkolvar

PP-mätkolvar

Volymintervall

10–500 mL

Material
PP
Höjd
90–261 mm
Diameter
32–103 mm

OEM-/ODM-anpassning

Kontakta oss om anpassad färg, märkning, förpackning, mått och förslutningsalternativ.

Fråga om tillgång till prover
Fabrikspris
Tillbaka till katalogen

Tillgängliga produktvarianter och specifikationer

Välj en produktvariant och volym för att visa SKU-bilden i full storlek.

Skruvlock

Proppar

PP-mätkolvar

10 mL · SKU 82466

1 / 14
PP-mätkolvar — 10 mL — SKU 82466

Specifikationer för skruvkork

Förhandsvisning av SKU-bild

SKU/volymFörslutningDiameter(mm)Mynning(mm)Höjd(mm)
Skruvkork321390
Skruvkork4113114
Skruvkork5013148
Skruvkork6213179
Skruvkork8320230
Skruvkork10320261

Specifikationer för propp

Förhandsvisning av SKU-bild

Mått för proppvarianterna i denna produktfamilj.

SKU/volymFörslutningDiameter(mm)Mynning(mm)Höjd(mm)
Propp3210102
Propp4110119
Propp5012150
Propp6114182
Propp8319240
Propp10319272
Propp12224303

Produktbeskrivning

Lösningsberedning och laboratorieutspädning är användningsområdena för denna polypropenserie från 10 mL till 1 L. PP-kärlen kallas även mätkolvar, med volym vald efter mängden lösning som ska beredas.

Tjänster och certifiering

Formkonstruktion

Granskning av steriliseringskrav

Förpackningsdesign

Provningsstöd

ISO 13485:2016

IDEAL ISO 13485:2016-certifikat